Neden Mavi Nokta Eğitim Kurumları?

Mavi Nokta Eğitim Kurumları, çocuğunu en doğru koşullarda, kaliteli bir sistemle buluşturmayı hedefleyen ve aylarca arayış içerisinde bulunmuş bir annenin hayal ürünü. 2014 yılında kurmuş olduğu sanat okuluyla, sanatın birçok dalını öğrencileriyle buluşturmuş olan Şebnem Uysal, kendi kızının temel eğitim ihtiyacından yola çıkarak Mavi Nokta Eğitim Kurumları’nı kurmuştur. Çocukların, okul dışındaki zamanlarını en yararlı şekilde değerlendirmesine olanak tanıyacak başarı odaklı bir sisteme imza atan Mavi Nokta Eğitim Kurumları, aile-çocuk ve okul üçgenindeki tüm bağlantı noktalarını sağlamlaştırarak, öğrenciye, aile ortamında ve evinin rahatlığında öğrenme imkânı sunarken aynı zamanda ebeveynlerin, çocuklarıyla, ders kaygısı yaşamadan daha kaliteli zaman geçirebilmesi için tasarlanmış bir eğitim disiplinini benimser.

arrow

Bilginin ilgi ile bütünleştiği bir eğitim yuvası Mavi Nokta… Çocukların mutlulukla adım attığı, ebeveynlerin yavrularını güvenle bıraktığı, eğitimcilerin her çocuğu özenle işlediği bir başarı kampüsü, kısaca bir sevgi akademisi.

Ezberletmeyen, özümseten; bilgiyi kullandıran; kültüre, sanata, bilime ve spora ilgi duyan, özgür düşünen ve kendini ifade edebilen, birikimi yüksek çocuklar yetiştirmeyi kendine görev edinmiş bir aile ortamı. Her çocuğun konuşabildiği, dinlendiği ve kendini gerçekleştirdiği ikinci bir adres…

 

left

Mavi Nokta Eğitim Kurumları’nda her çocuk, kendi içinde bağımsız birer birey olarak değerlendirilir, kendi özelliklerine göre özel olarak ilgi görür, akademik, sosyal ve psikolojik olarak desteklenir. Yolu Mavi Nokta’dan geçen her çocuk mutludur, tüm öğrendikleri kalıcıdır.

Mavi Nokta, hoşgörülü bir öğrenme ortamında, tutarlı ve sistematik bir günlük akış ile çocukların, okul hayatlarındaki sorumluluk duygularının gelişmesi için gerekli olan zaman denetimine alışmalarını ve öğrenim hayatlarını, bu sisteme adapte olmuş bir şekilde devam ettirerek başarıya ulaşmalarını sağlayan bir eğitim kurumu olarak, siz değerli öğrenci ve velilerimize hizmet etmekten gurur ve mutluluk duymaktadır.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendine güvenen, öğrenmeyi seven, araştıran, öğrendiklerini uygulayan, yaratıcı düşünceye sahip, açık fikirli, cesaretli, kendi öğrenmesinin sorumluluğunu alan, işbirliğine yatkın, yaratıcı ve eleştirel düşünen çevreye duyarlı, başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek.

Vizyonumuz

Sahip olduğu yetenek ve kapasitenin en üst noktalarına ulaşmış, topluma yararlı, yaratıcı düşünebilen, kazandığı bilgi ve değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil edebilen nitelikli ve mutlu bireyler yetiştirmek. Bu bireylere, özgüven duygusunun sürekli beslendiği, bilimin, teknolojinin ve sanatın iç içe bulunduğu, çağdaş kişiler olarak eğitimlerini sürdürebilecekleri sevgi dolu bir ortam sunmak.

Değerlerimiz
  • Aklın ve bilimin ışığında ilerlemek.
  • Eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında başarılı bireyler yetiştirmek.
  • Mevcut eğitim sistemini dayatarak değil, sevdirerek benimsetmek.
  • Öğrencilerin bireyselliğini önemsemek ve bireysel farklılıklara saygı duymak.
  • Programlı çalışmanın ve zamanlamanın önemini kavrama yolunda öğrencilere yol göstermek.
  • Öğrenci ve velilerin, eğitimle ilgili her tür bilgi edinme ve yardım alma hakkına hizmet eden bir rehberlik programı uygulamak.
  • İşbölümü ve ortak sorumluluğu teşvik edici, etkin ve verimli organizasyonlar düzenlemek.
  • Kapasitesi ve gereksinimlerini göz önüne alarak, farklı ihtiyaç grupları için kişiye özel bir eğitim programı oluşturmak ve uygulamak.
  • Öğrencilerin ilgi alanlarının bilincine vararak onlara ilgileri doğrultusunda yol göstererek daha sosyal bireyler olmalarını sağlamak.
  • Eğitim alanında donanımlı, aile ortamında huzurlu ve toplum içinde kendine güvenen bir nesil için emek vermek.

Eğitim Kadromuzla Tanışın

null

Her biri eğitim sektörünü, öğrenci ve veli gereksinimlerini çok iyi bilen ve mevcut öğretim sistemindeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip eden alanında tecrübeli eğitmenlerimiz, bilgilerini öğrencileriyle paylaşmaktan gurur duyuyorlar.

Sema Usta

Okul Müdürü ve Psikolojik Danışman

Sed interdum, lacus et vulputate pellentesque velit nulla commodo sem.

Yıldız Pırpır

Matematik Öğretmeni

Müşerref Şahin

Matematik Öğretmeni

Fen Bilimleri Öğretmeni

Özlem Aksoy Gençoğlu

Türkçe Öğretmeni

Dicle Kanatkıran

Sınıf Öğretmeni

Sosyal Bilimler Öğretmeni

Funda Çelik

Yabancı Diller Bölüm Başkanı

Büşra Topçu

İngilizce Öğretmeni

MAVİ NOKTA EĞİTİM'DE NELER OLUYOR ?

%
0
Öğrenci Memnuniyeti
0
Günlük Ders Saati
0
Kişilik Sınıflar
0
Sınırsız Aktivite

SİZE BİR TELEFON KADAR YAKINIZ!

BİZE ULAŞIN