Mavi Nokta'da Yaşam

Mavi Nokta, öğrencilerin doğal bir çevrede kültürel ve sosyal paylaşım içinde bulunarak ve deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayan bir ortam sunar. Öğrencilerin sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayacak olan atölye çalışmaları, kültürel projeler, sosyal sorumluluk ve kişisel gelişim odaklı faaliyetleri destekler. Mavi Nokta öğrencilerinin, akademik başarı yanında, kendini ifade edebilme, sosyal çevreyle dengeli bir iletişim kurma, toplumsal beklentileri karşılama gibi becerilerini geliştirmeleri ve sosyal başarı kazanmaları desteklenir. Mavi Nokta, her öğrenciye özel bir eğitim verir, onların sınıf dışında da yeteneklerini keşfetmelerini sağlayarak kişisel gelişimlerini destekler.

Sosyal Yaşam ve Aktiviteler

Mavi Nokta Eğitim Kurumları, öğrencilerimize, Mavişehir’in nezih ortamında, güvenli ve sakin bir çevrede eğitim alma fırsatı sunar. Eğitim merkezimizin bulunduğu konum, temiz havası, yemyeşil ve huzur veren ortamıyla, tam da öğrencilerimizin zaman geçirmekten keyif alacağı ve motive olacağı şekilde seçilmiş ve düzenlenmiştir. Çocuklarımız, doğanın ortasında fakat aynı zamanda dış dünyanın keşmekeşinden uzak bir ekosistemde eğitimlerini alırken, velilerimiz de güvenle onların gelişimlerini izleme şansı bulmaktadırlar.

Okulumuz içerisinde, ayrıca, öğrencilerimiz için kültür ve gözlem gezileri, kamp, tenis, yüzme, zumba, yoga ve benzeri sportif faaliyetler, tiyatro, sinema, İngilizce konuşma kulüpleri, seminerler ve bunlar gibi çok çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler, kurumumuz danışmanlarının hazırladıkları program doğrultusunda planlanacağı gibi ayrıca öğrencilerin talep ve ihtiyaçlarına göre de düzenlenecektir.

Psikolojik Danışmanlık

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, bireyin kendini tanımasına, anlamasına, problem çözme becerilerini geliştirebilmesine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmesine, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasına, ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına ve açığa çıkarabilmesine yönelik programlı ve sistematik bir destek servisidir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümümüzün çalışmalarının merkezinde öğrenciler bulunur. Amaç, tüm öğrencilerin kendilerini tanımalarına ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaktır. Her öğrenci değerlidir ve gelişim süreci kendi içinde değerlendirilir. Öğrencileri geliştirme ve yönlendirme amacı ile veli, öğretmen, yönetim ile iletişim ve işbirliği içinde olunur. Rehberlik hizmetlerinin bireysel boyutunda gizlilik önemlidir ve öğrencilerle kurulan güven ilişkisi temel alınır. Rehberlik hizmetleri bireylerin (öğrenci-veli-öğretmen) ihtiyaç duydukları konular ve gereksinimler doğrultusunda geliştirilir; isteğe ve bireye göre süresi ve çözüm yolları değişen bir yardım süreci sağlar. Rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesinde eğitim ve öğretim örgütünün tümünün katılım ve işbirliği önemlidir.

Ulaşım Hizmeti

Öğrencilerimizin okullarından merkezimize ve yine merkezimizden okullarına veya evlerine güvenle seyahatini sağlayacak, kaliteli bir servis hizmeti sunmaktayız. Deneyimli servis sürücülerinin kişisel dosyaları, araçların belgeleri bilgisayar sisteminde kayıtlıdır. Servis hizmetinden yararlanan tüm öğrencilerin ev adresleri ve telefonları, acil durumlarda temas kurulacak kişiler, bilgisayar sistemimizde mevcut tutulmaktadır. Araçlarımızın tümü sigortalıdır ve tüm sürücülerimizin iletişim bilgileri velilerimizle paylaşılacaktır.

Beslenme Hizmeti

Beslenme, çocuklarımızın gelişimi ve sağlığı açısından bizim için çok önemli bir detaydır. Menülerimiz, üniversitelerin Beslenme ve Diyetetik bölümlerinden akademisyenlerin denetimi altında hazırlanmış ve onaylanmış listelerden oluşturulur.

Tüm yemeklerimiz, bünyemizdeki yemekhanemizde, günlük kalori ihtiyaçları hesaplanarak hazırlanır ve sunulur.

Sabah Grubu Öğrencileri:

Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, okula gidiş

Öğle Grubu Öğrencileri:

Öğle yemeği, ikindi kahvaltısı, eve gidiş

SİZE BİR TELEFON KADAR YAKINIZ!

BİZE ULAŞIN