Eğitimin Başarısı Çocuğun Mutluluğunda Gizlidir…

Sevgili Öğrencilerim ve Değerli Velilerim,

Mavi Nokta Eğitim Kurumu olarak bizler, 21. Yüzyıl şartlarında, bilgiye ulaşmakta her türlü kolaylığa sahip yeni neslin, zihnindekileri organize etmesini ve öğrendiklerini uygulayabilmesini sağlayan eğitim teknolojilerini kullanmanın yanı sıra öğrencilere; bilimde, sporda ve sanatta kendilerini ifade edebilecekleri ortamlar sunmaktayız. Benimle birlikte bu yolda görev alan tüm eğitmen arkadaşlarım ve çalışanlarımız, öğrencilerimize, evlerinin sıcaklığında bir eğitim düzeni sağlamak üzere büyük emek verdiler. Kendi yavrularımızın öğrenim ihtiyaçlarından yola çıkarak, kurumumuzda eğitim görecek tüm öğrencilerimize aynı özeni ve ilgiyi göstermek, onları özgür ve bağımsız bireyler olarak kabul etmek ve nihayetinde onlara sevgiyle desteklenmiş sistematik bir eğitim çerçevesinde hareket etmeyi öğretmek en temel prensibimizdir.

Ben de, günümüz koşullarının zorlu eğitim sürecinden geçmekte olan ve bu sürecin sıkıntılarının farkında olan bir öğrenci annesi olarak, tüm kadromuzla birlikte, çocuklarımızın; bu dönemdeki gereksinim ve beklentilerini karşılayacak bir eğitim projesi kapsamında, Mavi Nokta Eğitim Kurumu’nu hayata geçirerek, onlara, öğrenmekten zevk alacakları bir sistem oluşturmayı hedefledik ve başardık.

Mavi Nokta Eğitim Kurumları’nda, her çocuğun ayrı bir değer olduğunun bilincinde olan ebeveyn ve eğitimci olarak bizler, kurumumuzda eğitim alan her öğrencinin kendi başarı öyküsünü yazmasını hedefliyor ve sağlıyoruz. Bu amaçla öncelikle eğitim programımızın yoğun ve başarılı, bunun yanı sıra sosyal, kültürel ve ders dışı etkinliklerimizin de verimli ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olmasına azami gayret gösteriyoruz.

Kurumumuzu keyifli ve güvenli bir yaşam ve öğrenme ortamına dönüştüren tüm çalışanlarımız ile öğrenci, öğretmen ve velilerimize sonsuz teşekkürler.

Sevgi ve Saygılarımla,

Şebnem UYSAL
Kurucu